DK Cosmo

Beyaz Saçları Kapatmak İçin Kullanılabilecek Doğal Maddeler!

Bu yazı, saçınızdaki gri ve beyaz telleri örtmenize yardımcı olabilecek bazı etkili ve tamamen doğal maddeler hakkındadır. Piyasada bulunan kimyasal yüklü saç renklerinden uzak durmak isteyenler için harika, faydalı ve ucuz seçenekler bunlar. Beyaz saçı örtmek için inanılmaz derecede iyi çalışan bu tamamen doğal bileşenlere bir göz atalım.

Saç rengini siyah yapmanın en iyi yollarından biri siyah çaydır. Güçlü bir siyah çay kaynatma yapmalısın. Şimdi saçınızı lavaboya çevirin ve siyah çay ile durulayın. Sıvıyı en az 15-20 dakika dinlendirin. Şimdi siyah çayı saçınıza en az 2-3 kez durulayın. Bu size saçınıza güzel, zengin, koyu siyah bir renk verecektir. Kına tozuna siyah çay da ekleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken biraz siyah çay demlemek ve üzerine biraz yumurta sarısı ve limon suyu eklemek. Daha iyi sonuçlar için karışıma hazır kahve tozu eklemeyi düşünebilirsiniz. Sen de amla tozunu ekle. Boyan hazır. Dikkat, bir gecede hareketsiz tutmayı unutmayın – 6-7 saat gibi, biraz zaman verin ve sonra boyanızı hazırlayın. Siyah saç verecek.

Ceviz kabukları: Ceviz kabukları, saçınızı koyu kahverengiye boyamanın mükemmel bir yoludur. Biraz ceviz kabuğunu alın, ezin ve yaklaşık 30 dakika suda haşlayın. Sıvı hazırlandıktan sonra saç renginizi koyu kahverengiye boyamak istediğiniz her yere uygulayabilirsiniz. Ayrıca saç rengini değiştirmek için her yere uygulayabilirsiniz.

Kına: Bir miktar kına tozunu suya batırın ve bir gece bekletin. Sonuçları iyileştirmek için bu karışıma güçlü demlenmiş çay veya kahve de ekleyebilirsiniz. Bu karışımı saçınıza ve saç derinize uygulayın ve yıkamadan önce birkaç saat bekletin.

Patates kabuğu: Yaklaşık 6 patatesin kabuğunu köpüklü nişastanın oluştuğunu görene kadar suda kaynatın. Kabukları ayırın ve içinde tüm nişastanın bulunduğu suyu toplayın. Saçınızı şampuanla yıkayın ve her zamanki gibi saç kremini uygulayın. Şimdi patates kabuğu sıvısını alın ve saçınıza uygulayın. Durulamanıza gerek yok. Patates kabuğundan elde edilen nişasta, saçınıza pigment katar ve böylece gri tellere dikkat eder.

Biberiye ve ada çayı: Bu otlar, saçınıza koyu kahverengi bir renk katmak için harika malzemelerdir. Biraz biberiye ve ada çayı alıp suda yaklaşık 20-25 dakika kaynatın. Sıvıyı süzün ve gerektiği kadar saçınıza uygulayın. Yıkamadan önce saçınızın üzerinde olabildiğince uzun süre oturmasına izin verin.

Kahve: Güçlü bir kahve çeşidi hazırlayın ve soğumasını bekleyin. Saçınıza uygulayın ve sade suyla yıkamadan önce bir süre bekletin. Daha iyi sonuçlar için bu demlenmiş kahveyi kına hazırlığına da ekleyebilirsiniz.

Havuç ve pancar: Saçınıza kırmızı bir renk katmak istiyorsanız, havuç ve pancar mükemmel seçeneklerdir. Bu ikisini veya ikisini birlikte meyve suyu formunda kullanabilir ve kırmızı bir renk eklemek istediğiniz her yerde saçınıza uygulayabilirsiniz. Yıkamadan önce saçınızın üzerinde bir saat oturmasına izin verin. Rengi daha uzun süre kalıcı kılmak için elma sirkesi ile yıkayabilirsiniz.

Köri yaprakları: Biraz köri yaprağı alın ve hindistan cevizi yağı ile birlikte bir tencerede pişirin. Karışımın koyulaştığını görene kadar ısıtmaya devam edin. Bundan sonra, yağın soğumasına izin verin ve ihtiyaç duyduğunuz her yerde saçınıza uygulayın. Yıkamadan önce bir saat kadar bekletin. Köri yaprakları, saçınızın koyu renginin yenilenmesine yardımcı olur ve yağ, yumuşak ve pürüzsüz bukleler bırakmanızı sağlar.

Related Posts

Bir cevap yazın