DK Cosmo

Güzel Bir Cilt İçin Hemen Kullanmaya Başlamanız Gereken 6 Yüz Yağı!

 

 

  1. Kuşburnu Yağı: Kuşburnu yağı, tüm cilt tipleri için favori bir seçimdir ve parlatıcı özellikleriyle bilinir. Zengin yağ asitleri, antioksidanlarla lekeleri tedavi etmek ve kollajen üretimini artırmak için popüler bir yağdır. Diğer şeylerin yanı sıra, yaşlanma belirtilerini azaltır ve cilt hasarını onarır.

 

  1. Hint Yağı: Antiinflamatuar ve antibakteriyel özelliklerinden dolayı bu yağ tüm cilt tipleri için harikadır. Hint yağının saç büyümesini desteklemedeki faydalarını duyduk, ancak hint yağı, sıklıkla yüzünde sivilce çatlaklarıyla karşılaşan veya akneye eğilimli cilt ile mücadele eden kişiler için yararlı olabilir. Hint yağı, mineraller, proteinler ve E Vitamini ile birlikte doymamış yağ asitleri içerir. Hint yağının Kim Kardashian ve diğer Kardashian kardeşlerin favorisi olduğuna inanılıyor.

 

  1. Avokado Yağı: Bu yağda antioksidanlar, A, C ve E vitaminleri ve ayrıca omega-3 yağ asitleri vardır – bunların hepsi sağlıklı cilt için faydalıdır. Yatağa gitmeden önce yüzünüze avokado yağı ile masaj yapın ve sabahları ılık suyla durulayın.

 

  1. Üzüm Çekirdeği Yağı: Son derece hafif bir yağ, ciltteki kolajen seviyelerini artırmaya yardımcı olur. Üzüm çekirdeği yağı tüm cilt tipleri için uygundur ve mükemmel bir tıraş sonrası yağdır. Üzüm çekirdeği yağı vitaminlerle doludur, akne ve sivilceleri tedavi eder ve cildi sıkılaştırır.

 

  1. Hindistan Cevizi Yağı: Pek çok ünlü, ciltlerine hindistan cevizi yağı sürmenin faydalarına yemin eder. Akneye yatkın veya aşırı yağlı ciltler için tavsiye edilmese de diğer cilt tipleri için yüksek antioksidan seviyesi ve diğer besin maddeleri ile besler. Ayrıca her makyaj izini yok eden etkili bir makyaj temizleyicidir.

 

  1. Badem Yağı: Solan koyu halkalardan cildi derinlemesine beslemeye kadar, badem yağı yüksek E vitamini içeriğiyle her şeyi yapabilir. Koyu lekeleri aydınlatır ve ayrıca yaşlanma belirtilerini geciktirir.

Related Posts

Bir cevap yazın