DK Cosmo

Güzel Ciltler İçin Siyah Çay Kullanmanın 7 Yolu!

 

 

  1. Bir torba siyah çay demleyin ve oda sıcaklığına soğumasını bekleyin. Bu çayın içine pamuklu bir top koyun ve yüzünüze sürün. Bu siyah çayın karışımını düzenli olarak uygulamak lekeleri giderir ve cildi gözle görülür şekilde sıkılaştırır.

 

  1. Siyah Çay ve Bal Eksfoliye Edici Maske: Bir torba siyah çay demleyin veya 3 ila 4 dakika sıcak suda demleyin. Çay oda sıcaklığına soğuduğunda 1 çorba kaşığı balı karıştırın ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın, 20 dakika bekletin ve normal suyla durulayın.

 

  1. Siyah Çay ve Multani Mitti: Bu, multani mitti ve siyah çayın iyiliği ile temizleyici ve sıkılaştırıcı bir maskedir. 3 yemek kaşığı demlenmiş siyah çay ve 1 yemek kaşığı multani mitti alın. İnce bir macun yapmak için iyice karıştırın, yüzün her yerine uygulayın, 15 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.

 

  1. İltihaplı ve tahriş olmuş cildiniz varsa, siyah çayın yatıştırıcı özellikleri kızarıklık ve tahrişi azaltabilir. Siyah bir çay poşetini sıcak suya batırın ve 2 ila 3 dakika bekletin. Torbayı çıkarın, 10 veya 15 dakika buzdolabında saklayın. Çıkarın ve etkilenen bölgeye uygulayın. Kızarıklık ve iltihap azalana kadar gerektiği kadar tekrarlayın. Göz altı bölgesini boşaltmak için bu şekilde iki torba kullanabilirsiniz.

 

  1. Siyah Çay ve Avokado Maskesi: Sağlıklı yağları ve içeriğindeki A ve E vitamini ile avokado cildi nemlendirir, yumuşak ve esnek hale getirir. Bu maskeyi yapmak için yarım avokado alın, iyice ezin ve 2 yemek kaşığı siyah çayı ekleyin. Ayrıca biraz yulaf ezmesi tozu da ekleyebilirsiniz. İyice karıştırın ve yüz ve boyun bölgesinin her yerine uygulayın. Gözle görülür şekilde yumuşak bir cilt elde etmek için 20 dakika sonra durulayın.

 

  1. Siyah Çay ve Patates Suyu: Bu, her biri 1 yemek kaşığı taze ekstrakte edilmiş patates suyu ve siyah çay gerektiren, cildi parlatan ve ışıltılı bir maskedir. Yüzün ve boynun her yerine uygulayın ve yarım saat sonra yıkayın. Bronzluktan da kurtulmak için bunu düzenli olarak yapın.

 

  1. Yulaf Ezmesi ve Siyah Çay Maskesi: 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 2 yemek kaşığı demlenmiş siyah çay gerektiren bir peeling maskesidir . Tıpkı yukarıdaki gibi iyice karıştırın ve yüze uygulayın. Cilt tıkanıklığını temizlemek için bunu düzenli olarak yapın.

Related Posts

Bir cevap yazın