DK Cosmo

Güzel Kirpikler İçin En İyi 4 Ev Yapımı Kirpik Jeli!

 

 

Güzel Kirpikler İçin En İyi Ev Yapımı Kirpik Jeli!

 

Bu kirpik jellerini yapmak için ihtiyacınız olan bazı temel öğeler vardır – temiz bir maskara çubuğu ve jeli dökmek için temiz bir kap.

 

  1. Badem Yağı + Hint Yağı + Aloe Vera + E Vitamini Jeli: Bir kaseye ½ kaşık badem yağı alın ve bu yağa 10 damla hint yağı ekleyin. Bir E vitamini kapsülü alın ve bu kapsülün jelini çıkarın. Bütün jeli o kaseye ekleyin. Tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Taze bir aloe vera parçası alın ve jeli çıkarın. Jöle benzeri yumuşak bir jel elde etmek için bu malzemeleri karıştırın. Bundan sonra, tüm jeli önceden hazırlanmış yağla ekleyin ve birlikte uygun şekilde çözünene kadar pürüzsüzce birleştirin. Şimdi temiz bir maskara çubuğu alın ve jele batırın. Bu jeli yumuşak bir şekilde kirpiklerinize sürün ve jelin gözlere kaçmamasına dikkat edin. Gece boyunca saklayabilir veya bir saat bırakıp bir mendille silebilirsiniz. Bunu en az 2 hafta kullanın ve ardından sonuçları görmeye başlayabilirsiniz. Bu jel kirpiklerin daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Kirpikler ve güzelleştirir.

 

  1. Hint yağı + Tatlı Badem Yağı + Vitamin E Kapsülü: Bu jeli yapmak için yukarıda belirtilen yöntemi kullanın. Burada aloe verayı dahil etmiyoruz. Ayrıca bu jeli temiz bir maskara tüpünde saklayabilirsiniz.

 

  1. Hindistan cevizi yağı + Hint Yağı + Zeytinyağı + Aloe Vera: Her biri 1/2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, hint yağı, zeytinyağı alın ve ardından bu karışıma E vitamini kapsülleri sıkın. İyice karıştırın ve içindekileri temiz bir maskara tüpüne aktarın. Maskara çubuğunu tüpe batırın ve her yerine uygulayın.

 

  1. Keten tohumu jeli + E Vitamini: Keten tohumu jeli yapmak için 1/4 fincan keten tohumunu 3 bardak suda kaynatın. Su, yumurta akı gibi jel kıvamına gelene kadar 10 ila 15 dakika kısık ateşte kaynatın. Jelin oda sıcaklığında soğumasına izin verin. Şimdi bu jelden 1 yemek kaşığı alın ve bir E vitamini kapsülüne sıkın. İyice karıştırın, maskara tüpüne aktarın ve asa ile uygulayın. Bir gece bırakın veya bir saat sonra silin. Keten tohumu jelinin geri kalanı, saç derisine ve saça uygulayarak elektriklenmemesi, nemlendirilmesi ve evcilleştirilmesi için kullanabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın