DK Cosmo

Hasarlı Saçlara Parlaklık Vermek İçin 10 Ev Yapımı Saç Maskesi!

 

 

Kuru ve yıpranmış saçlar, çoğu insan da hayatımızın birçok noktasında karşılaştığımız oldukça yaygın bir sorundur. Çevresel faktörler, ısıyla şekillendirme, saç boyama ve diğer türden tedaviler saç sağlığımıza kolaylıkla zarar verebilir . Bununla birlikte, iyi haber şu ki, saçlarınızın sağlığını, parlaklığını ve gücünü canlandırmaya yardımcı olabilecek, evde kuru hasarlı saçlar için çeşitli derin besleyici ve ev yapımı saç maskelerini kullanabilirsiniz.

 

Hasarlı Saçlara Parlatıcı Eklemek İçin Ev Yapımı Saç Maskeleri!

 

  1. Sade yoğurt saç maskesi: 1 bardak sade ve taze yoğurt alın. Bunu saçınıza ve saç derinize tüm köklere ve uzunluklara uygulayın ve sade suyla durulamadan önce 20-30 dakika bekletin. Bu, kepek veya kaşıntılı saç derisi sorunlarıyla uğraşırken saçınızı derinlemesine besler.

 

  1. Muz ve süt saç maskesi: 1 çorba kaşığı çiğ süt ve 1 orta boy olgun muzun posasını alın. Pürüzsüz ve sıvı bir macun oluşturmak için posayı çiğ sütle karıştırın. Saçınız hâlâ nemliyken bunu saçınıza ve saç derinize uygulayın ve 30 dakika bekletin. Derin nemli ve parlak saçlar için sade suyla durulayın.

 

  1. Bal ve zeytinyağlı saç maskesi: 2 yemek kaşığı saf organik bal alın ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Bunu tüm uzunlukları boyunca nemli saça uygulayın ve saçınızı sıcak pamuklu bir havluya veya duş bonesine sarın. 30 dakika sonra, bunu nazik bir şampuanla durulayabilir ve çok yumuşak ve pürüzsüz saçlar için bir saç kremi ile takip edebilirsiniz.

 

  1. Bal ve muzlu saç maskesi: 1 çorba kaşığı saf organik bal ve bir orta boy olgun muzun posasını alın. Pürüzsüz bir macun oluşturmak için iki malzemeyi iyice karıştırın. Bu maskeyi nemli saça uygulayın ve sade suyla yıkamadan önce 20-30 dakika bekletin.

 

  1. Zeytinyağı ve hindistan cevizi yağlı saç maskesi: Saçınız çok kuru veya hasar görmüşse, bunun gibi derinlemesine besleyici bir maske en iyi sonucu verir. 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı alın. İki yağdan oluşan bu karışımı saç derinize ve saçınızın uzunluğu boyunca uygulayın ve en az 30 dakika bekletin. Yağ varken saçınızı nemli ve ılık bir havluya sarın ve ardından sade suyla durulayın. Bu, saçınıza ihtiyaç duyduğu tüm hidrasyonu sağlayacaktır.

 

  1. Yumurta sarısı ve avokado saç maskesi: 1 yumurta sarısı ve 1 olgun avokado alın. Pürüzsüz bir macun haline getirmek için avokadonun etini ezin. Yumurta sarısını iyice karıştırın. Bunu nemli saça uygulayın ve 30 dakika sonra nazik bir şampuanla yıkayın. Bu, saçınıza bol miktarda protein ve yağ kazandıracak, gür pürüzsüzlüğünü ve parlaklığını geri getirecektir.

 

  1. Kuru saçlar için sıcak yağ tedavisi : İşleri olabildiğince basit tutmayı sevenlerden biriyseniz, o zaman sıcak yağ tedavisi ciddi şekilde kuru veya hasar görmüş saçlar için harikalar yaratacaktır. Bu amaçla şunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz: hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, tatlı badem yağı veya jojoba yağı. Tercih ettiğiniz yağı ocakta ısıtın ve ardından saçınıza ve saç derinize bolca uygulayın. Şimdi sıcak bir havlu alın ve saçınızın etrafına sıkıca sarın. Nemin saç tellerine derinlemesine nüfuz etmesine yardımcı olmak için bunu istediğiniz kadar uzun süre tutabilirsiniz.

 

  1. Yumurta, Süt, Limon ve Zeytinyağı Maskesi: Bu maske aynı zamanda kepekten kurtulacak ve aynı zamanda saç tellerini nemlendirecektir. Bu maskeyi yapmak için bir yumurta akı, bir bardak süt, yarım limon ve son olarak 2 yemek kaşığı zeytinyağı. Bu maskeyi nemli saça uygulayın ve bir saat sonra hafif bir şampuanla yıkayın.

 

  1. Aloe Vera ve Hindistan Cevizi Yağlı Saç Maskesi: Eşit miktarda aloe vera ve hindistan cevizi yağı kullanabileceğinizi, iyice karıştırabileceğinizi ve kuruluğu ve kabarıklığı gidermek için tüm saç derisine ve saça uygulayabileceğinizi biliyor musunuz? Maskeyi birkaç saat sonra şampuan kullanmadan durulayabilirsiniz.

 

  1. Yumurta, Hindistan Cevizi Yağı ve Matcha Yeşil Çay Saç Maskesi: Matcha yeşil çayın normal yeşil çaydan 137 kat daha fazla antioksidan içerdiğine inanılmaktadır. Bu antioksidan doz, kan dolaşımını iyileştirecek ve saç büyümesini de teşvik edecektir. Bu maskeyi yapmak için 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, bir yumurta akı ve 1 yemek kaşığı matcha yeşil çayı karıştırın. Tüm malzemeleri karıştırın, iyice karıştırın ve saç derisine ve saça uygulayın. Bir saat bekletin ve yumuşak bir şampuanla durulayın. Güzel ve parlak saçlar için bunu düzenli olarak yapın.

Related Posts

Bir cevap yazın