DK Cosmo

Hasarlı Saçları Düzeltmek İçin 10 İpucu!

 

 

  1. Saç Bakımı: Yıpranmış saçlarınızın normal dozdan daha fazla nem ve besin maddesine ihtiyacı vardır. Görünür sonuçlar için üç ay boyunca haftada en az bir veya iki kez derin bakım tedavisi yapmanız gerekir. ‘Setil alkol’ olarak bilinen ultra nemlendirici yağ asidi içeren zengin bir saç kremi veya saç maskesi seçin.

 

  1. Kızgın Yağ Tedavisi: Zeytinyağı + çuha çiçeği yağı karışımı yapmak, hasar görmüş folikülü eski haline getirmek ve saça parlaklık katmak için mükemmel bir yöntemdir. Yarım bardak ılık zeytinyağında 1-2 yarık çuha çiçeği yağını karıştırın ve haftada bir sıcak yağ tedavisi olarak kullanın. Gözeneklerin açılmasına ve yağın daha fazla sızmasına izin vermek için başını sıcak suyla ıslatılmış bir havluya sar. Çuha çiçeği yağı, hasar görmüş saçlarınızı uzatabilmeniz için taze saç büyümesini uyarır. Zeytinyağı aynı amaca yardımcı olur ve ayrıca hasar görmüş saçlarınızı yumuşatır, nemlendirir ve ekstra parlaklık katar.

 

  1. E Vitamini ve Hindistan Cevizi Yağı Maskesi: 2 E vitamini kapsülünün içeriğini çıkarın ve yarım fincan saf hindistan cevizi yağına ekleyin. Bu karışıma 2 yemek kaşığı zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Yağı biraz ısıtın ve saç derisine ve saça masaj yapın.

 

  1. Saf aloe vera jeli, saç yapısını yeniden yapılandırmak ve içerideki hasarı onarmak için kafa derisine ve saç şaftlarına uygulanabilir.

 

  1. Yumurta ve Hindistan Cevizi Yağı Maskesi: Bir yumurta sarısı, 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı alın ve 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın. Tüm saç ve saç derisine uygulayın. Bitkisel şampuanla durulayın.

 

  1. Kimyasal İşlemden ve Isıyla Şekillendirmekten Kaçının: Saç parlaklığını ve parlaklığını yeniden kazanana kadar saç üzerinde ısıyla şekillendirme ve kimyasal gevşetici maddelerden kaçının.

 

  1. Saçınızı Şekillendirmeden Önce Isı Koruyucu Kullanın: Yüksek sıcaklıklarda düzenli olarak kıvırır, perma yapar, fönle kurutur, düzleştirir, kıvırır veya maşa, düzleştirici ütüler veya kıvırma çubukları kullanırsanız, ısı / termal koruyucu kesinlikle sahip olunması gereken bir şeydir. Şekillendirilmiş saçlar harika görünse de aşırı ısı çok fazla hasara neden olabilir. Isı koruyucular, saç telleri üzerinde yüksek sıcaklığa karşı kalkan görevi gören bir tabaka oluşturur. Termal koruyucu ürünler, sprey, köpük, jel, serum vb. Gibi çeşitli formlarda mevcuttur. Şekillendirmeden önce ısı koruması kullanmazsanız, kıvırcık, kaba, uçları bölünmüş kuru saçlara ve kırılmalara neden olabilir.

 

  1. Beyaz Saçları Kapatmak İçin Doğal Saç Boyalarına Geçin: Bazı doğal bileşenler saçınızdaki griyi örtmenize yardımcı olabilir. Piyasada bulunan kimyasal yüklü saç renklerinden uzak durmak isteyenler için harika, faydalı ve ucuz seçenekler bunlar.

 

  1. Düzeltin: Saç hasarından kurtulmanın en etkili yolu, hasarlı uçları kesmektir. Daha kısa bir saç modeli sizin için kabul edilebilirse, kesinlikle bunun için gidin. Kafanızda taşıdığınız hasar miktarını gerçekten azaltarak, kesilmiş saçlarınızla birlikte bir sürü sorunu da keseceksiniz. Daha kısa saçların bakımı daha kolaydır ve hasara bağlı saç dökülmesini kontrol etmek daha kolaydır. Bunu yapmak istemiyorsanız, her 3 haftada bir düzenli düzeltmeler yapın ve saç uzunluğu uzadıkça hasarlı milleri azar azar kesin. Bu şekilde, alışkın olduğunuz görünüşten ödün vermek zorunda kalmazsınız. Kırpmaları sık tutmak ve yukarıdaki adımları uygulamak, yeni büyümenin daha hızlı gerçekleşmesini sağlayacaktır.

 

  1. Saçınızı Besleyin: Saçımız bazen, özellikle zarar gördüğünde ekstra besine ihtiyaç duyar. Bol miktarda yağsız protein, bol miktarda A, E, C, B-kompleksi (biyotin en önemlisidir) ve çinko alın.

Related Posts

Bir cevap yazın