DK Cosmo

KAŞ ŞEKİLLENDİRME

KAŞ ŞEKİLLENDİRME

Kaşlarınızın görünümünü korumak zor bir iştir. Bir şekillendirme yöntemi seçerken, yaşam tarzınızı ve istediğiniz sonucu göz önünde bulundurmanız önemlidir. Cımbız, doğal görünümlü bir kemeri seven az bakım gerektiren bayanlar için harika olsa da, meşgul kızların sık sık koparma seansları için oturacak zamanları olmayabilir. Ağda, diş açma, lazerler, hatta yükselirken mikro bıçak gibi çeşitli seçenekleri duymuşsunuzdur, ama aslında hangisi sizin için doğru?

Nasıl şekillendirilir?

  • Kaşınızın iç kenarıyla başlayın. Tam şekli alabilmek için kaşınızın burun deliğinizle aynı hizada olması gerekir, burnunuzun köprüsünün kenarına paralel bir kalem tutun.
  • İç kenarı bir kaş fırçası veya eski bir rimel çubuğu ile fırçalayın. Yukarı doğru fırçalayın ve doğal saç çizginizden daha uzun kalan saçlar kesilmelidir.
  • Kaşınızın en yüksek noktası kemerdir. Kemerinizi belirlemek için kalemi burun deliğinizden gözünüzün irisinin dış köşesine çapraz olarak tutun.
  • Kaşınızın nerede bitmesi gerektiğini işaretlemek için, kemeri için yaptığınız gibi kalemi tutun. Burun deliğinizden çapraz olarak gözünüzün dış köşesine hizalayın. Yani temelde bunlar kaşlarınızın üç noktasıdır. Bu noktaları bir kaş kalemi ile işaretleyin ve cımbızlamaya, iplik geçirmeye veya ağda yapmaya başlayın.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın