DK Cosmo

MAKYAJ TEMİZLEME

Hepimiz iyi bir cildin derinlemesine bir temizlikle başladığını biliyoruz, ancak bazen ne kadar fırçalayıp köpürttüğünüz önemli değil, tüm makyajınızı silemiyormuşsunuz gibi görünüyor . En iyi çabalarımıza rağmen, makyajı tamamen nasıl çıkaracağımızı merak ediyoruz. Cildimizdeki her son makyaj parçasını çıkarmak için en iyi ipuçlarını almak için dermatologlar ve makyaj sanatçılarıyla konuştuk. Tamamen çıplak, makyajsız bir yüze sahip olmanıza yardımcı olacak yedi profesyonel ipucu için okumaya devam edin.

  1. Makyajınızı Temizleyici ile Yıkın

Günlük temizleyiciniz fondöten ve allık çıkarmak için yeterli olmalıdır. “Temizleyiciyi yüzünüze masaj yapın ve 15 saniye bekletin ve saç çizginizi, çenenizin altını ve kulaklarınızın çevresini unutmayın. Sonra ıslak, beyaz pamuklu bir bezle silin, böylece tüm bunları gerçekten görebilirsiniz. makyaj bitti. Fondöten uzun süre yıprandıysa veya bir yüz fırçası kullanıyorsanız, önce yüzünüzü temizleyici ile gezebilirsiniz, “diyor Verel. El bezinde artık fondöten veya allık çıkmayana kadar nazikçe ovmaya devam edin.

  1. Her Zaman Cildinize Nazik Olun

Mercier, “Makyajınızı çıkarma işlemi nazik olmalı ve cildinizi asla susuz bırakmamalı veya tahriş olmamalıdır” diyor. “Yüzünüzü kurutmayan bir temizleme yağı kullanmayı seviyorum. Parmaklarınızı kullanarak az miktarda yağı göz kapaklarınıza, kaşlarınıza ve dudaklarınıza kaydırın ve ardından tüm yüzünüze hafifçe masaj yapın. Bu yumuşatır. Deli gibi ovalamanıza gerek kalmaması için cildinizi gevşetin ve makyajınızı gevşetin.Sonra düz, kare bir pamuklu ped alın – Bunları toplardan daha çok seviyorum, ki bu sert olabilir – ve üzerine biraz temizleme yağı dökün. tekrar aynı noktaların üzerinden geçerek ileri geri fırçalamamaya dikkat edin. Rengi yukarı çekmek için yüzeyi tek yönde kaydırın. ”

  1. Buhar Isısından Yararlanın

Yüzünüzü yıkamadan önce de buharlayabilirsiniz. Lavabonuzu veya bir kaseyi sıcak suyla doldurun ve yüzünüzü bunun üzerinde bir veya iki dakika gezdirin. Buhar, gözeneklerinizi gevşetecek ve temizleyicinin makyajı ve kalıntıları temizlemek için cilde daha derin nüfuz etmesini kolaylaştıracaktır. Bu, cildinizi buharlaştırmak için fazladan zamana sahip olabilir, ancak bu, ara sıra iyi bir seçenektir. Ekstra yatıştırıcı, spa titreşimleri için bir damla lavanta esansiyel yağı bile ekleyebilirsiniz.

  1. Gözlerinize Ekstra Dikkat Verin

Maskara ve astar, çıkarılması en zor olanlardır, ancak ovalamak istemezsiniz – göz çevresindeki cilt hassastır. Pamuk topları geride lif bırakır, bu nedenle bir pamuk ped ve özellikle gözler için yağ bazlı (su geçirmez ürünler için) veya çift fazlı (diğer her şey için) bir sökücü kullanın. Önceden ıslatılmış pedler iyidir. (Verel, önceden nemlendirilmiş Ocusoft ve Systanepedleri önerir .) Gözlerinizi kapatın ve gözlerinizi yaklaşık on saniye göz kapaklarınızın ve kirpiklerin üzerinde tutarak sökücünün silmeden önce ürünü çözmesi için süre verin.

” Su geçirmez maskara taktığınızda , temizleme yağını su geçirmez bir göz makyajı çıkarıcıyla değiştirin. Aksi takdirde, kirpiklerinizi kıracak rengi gevşetmek için o kadar sert ovmanız gerekir. Çıkarıcı ile bir pedi ıslatın, hafifçe bastırın. kirpikleri birkaç saniye boyunca formülün emilmesini sağlayın ve ardından pedi yavaşça gözler üzerinde hareket ettirin.

  1. Fazla Yağdan Kurtulun

Göz makyajınızı çıkardıktan sonra, son ürün parçalarını ve fazla makyaj temizleyiciyi de çıkardığınızdan emin olmak için kuru pamuklu bir bezle bir kez daha geçiş yapın . Bu son geçiş, sabahları rimel halkalarını önleyecek ve ertesi gün makyaj uygulamanızı iyileştirecektir. Hiç kimse rakun gözleriyle uyanmayı sevmez.

  1. Uzun Süreli Ruju Çıkarmak için Yağ Bazlı Makyaj Temizleyici Kullanın

Sıvı veya krem ​​makyaj çıkarıcıya batırılmış pamuklu bir ped, rujların çoğunu çıkarmalıdır. Yağlı bir formüle ancak ruj uzun süre kalıcıysa veya yoğun pigmentli ise ihtiyacınız var.

  1. Bebek Mendilinden Kaçının

“Kadınların makyajlarını silmek için ıslak mendil kullandığını gördüğümde utanıyorum. Onlar işi yapmıyor ve bunu kadınlara söylediğimde” Ama bebek cildi çok hassas, bu yüzüme iyi geliyor “diyorlar. Bir bebeğin poposu, uygun şekilde çıkarılması için özel malzemeler gerektiren makyajla kaplı değildir, “diyor Mercier.

 

Related Posts

Bir cevap yazın