DK Cosmo

MAKYAJ

Doğru Kozmetikleri Seçmek İçin İpucu

Herhangi bir cilt tipi için doğru kozmetikler, taze ve doğal bir görünüm oluşturmanın yanı sıra, alerjiler gibi kozmetik maddelere karşı oluşan kızarıklık, kaşıntı ve ağlama veya beyaz nokta veya siyah nokta ile oluşan kopmalar ve ağrılı cilt döküntülerini önlemek için önemlidir. Her kişinin cildi benzersizdir ve bir kişinin yüzündeki farklı alanlar, uygun kozmetikler seçerken dikkate alınması gereken farklı özelliklere sahip olabilir.

Toz göz farı öğle yemeğinden önce kırışır ve kayarsa veya fondöteniniz astarlı ve kekleşmiş göründüğünde hayal kırıklığına uğradıysanız, cildinizin özelliklerini anlamak ve cilt tipinize uygun kozmetik ürünleri satın almak faydalı bir egzersizdir. En iyi şekilde görünmenize yardımcı olacak bazı ipuçları.

Cilt Tipini Öğrenin

Bir ürün seçmeden önce, belirli ürünün cilt tipinize uygun olup olmadığını her zaman kontrol etmelisiniz. Cilt tipinize uygun olmayan makyaj ürünlerini kullanmak, genellikle kızarıklık veya cilt alerjilerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Cilt tipinize göre özel olarak tasarlanmış ürünleri tercih edin.

Fiyatı Kontrol Et

Makyaj ürünü satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise ürünün fiyatıdır. Bir kozmetik ürüne çok fazla veya çok az harcamak, kalitesine ve markasına bağlıdır. Anlamanız gereken bir şey, satın almadan önce makyaj ürünlerini çapraz kontrol etmek ve ardından belirli bir miktarın ürün için harcamaya değer olup olmadığına karar vermektir.

Malzemeleri Kontrol Edin

Bazen cildiniz için sağlıklı olmayabileceği için makyaj ürünündeki malzemeleri kontrol etmek çok önemlidir. Örneğin bir toner seçerken her zaman içinde alkol içermeyen bir toner seçmelisiniz. İçerisinde çok miktarda alkol bulunan tonerler cildi kurutabilir ve ayrıca sivilceyi tetikleyebilir. Bu nedenle, cilt durumuna zarar vermemesi veya kötüleştirmemesi için makyaj ürününde kullanılan malzemeleri her zaman kontrol etmelisiniz.

Kokuyu Düşünün

Kaçınız bir makyaj ürünü satın alırken kokuyu kontrol ediyor? Uzmanlar, ürünün yapımında kullanılan kimyasal bileşenlere işaret ettiği için tatlı bir koku içeren kozmetiklerden her zaman kaçınmanız gerektiğini söylüyor. Kokusuz ve yapay renksiz kozmetikler, yapay kokulu kozmetiklerden çok daha etkili ve daha iyi olabilir.
Etiketi Kontrol Edin Bitkisel, organik veya doğal olup olmadığını belirten kozmetik ürün üzerindeki etiketi veya etiketi kontrol etmelisiniz. İçlerinde kimyasal maddeler bulunmadığı için her zaman organik ürünleri tercih etmelisiniz. Bitkisel ürünleri kullanmak da iyidir, tek yapmanız gereken, içinde kullanılan malzemelerin listesine bakmaktır. Kullanılan malzemelerin tam listesine göz atmadan ve asla satın almayı düşünmedikçe etikete aldanmayın.

Cilt Tonunu Unutmayın

Bir fondöten veya kapatıcı seçerken, makyaj ürününü satın almadan önce cilt renginizi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Cilt tonunuza uyan bir makyaj ürünü almanız önemlidir. Yapmanız gereken en iyi şey, iyi bir makyaj ürünü bulmak ve cilt tonunuza uygun olup olmadığını anlamak için bir test cihazı kullanmaktır.

Test Etme

Beğenmediğiniz ürünleri iade etmenizi sağlayacak bir mağazadan kozmetik ürünleri satın aldığınızdan emin olun. Makyaj ürünlerini kullanmadan önce test etmek önemlidir. Seçiminizin bu ürün olmadığı ortaya çıkarsa, satın aldıktan sonra birkaç gün içinde değiştirebilirsiniz. Ambalajı olduğu gibi saklayın ve hemen değiştirmeye veya değiştirmeye çalışın.

 

Related Posts

Bir cevap yazın