DK Cosmo

MAVİ ŞAMPUAN

Mavi şampuan nedir?

Mavi şampuan, esmer saçlar için renk düzeltici makyaj gibidir. Her köpürttüğünüzde, mavi şampuanınız kahverengi saçınızdaki pirinç rengi turuncu tonları nötralize etmeye yardımcı olan mavi pigmentler bırakarak saçınızın daha parlak, daha serin ve daha taze görünmesini sağlar.

Mavi Şampuan ve Mor Şampuan Arasındaki Fark Nedir?

Hepsi o renk tekerleğine geri dönüyor. Tekerleğinizi incelerseniz, morun sarının tersi olduğunu fark edersiniz. Saç stilistleri, daha açık doğal saç renklerinin kaldırıldıkça sarılaşma eğiliminde olduğunu bilerek , istenmeyen sarı tonlarını iptal etmek için mor bir şampuan kullanmanızı önerir . Sonuç olarak? Sarışınsanız, mor şampuanı tercih edin. Esmer iseniz ve serin, pirinç içermeyen saç rengini korumak istiyorsanız, mavi şampuanı tercih edin.

Mavi Şampuanı Ne Sıklıkta Kullanmalıyım?

Saç şekillendirme uzmanları, kahverengi saç rengindeki turuncu veya kırmızı tonları iptal etmek için haftada bir mavi şampuanla köpürtmenizi önerir. Daha fazla tonlama için, durulamadan önce saçınızda iki veya üç dakika bırakın. Mavi şampuanınız duş karolarına çarparsa endişelenmeyin – durulayacaktır. Cildinizi korumak için şampuanlama yaparken eldiven kullanmak isteyebilirsiniz.

Mavi Şampuana Kim İhtiyaç Duyar?

Esmerseniz ve daha hafif balayajınız, ombré’niz veya geleneksel vurgularınız varsa; Koyu kahverengi saçlarınızı tamamen aydınlattıysanız veya daha açık renkli saçların bir kombinasyonuna sahipseniz, mavi şampuan, pirinçlik için çözümünüzdür. İstenmeyen turuncu tonlardan kurtulacak ve genel olarak saç renginizi aydınlatacaktır.

 

Related Posts

Bir cevap yazın