DK Cosmo

Ojenizin Bozulmasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

 

 

  1. Parlatıcı Sürün: Parlatıcının birçok faydası vardır – kan dolaşımını uyarır, tırnak uzamasını uyarır ve tırnaklardaki kurumayı ve çıkıntıları giderir ve ojenin pürüzsüz uygulanmasına yardımcı olur.

 

  1. Ojenin tırnak etine sürüldükten sonra kolay çıkartmak için ojeyi uygulamadan önce oje çıkarıcıya batırılmış bir pamuk topunu hızlıca tırnak etinize sürmek yardımcı olur. Ojenin ömrünü uzatır.

 

  1. Baz Kat Uygulayın: Oje uygulamadan önce bir baz katının atılması gerek çünkü çıkıntıları doldurmaya yardımcı olur ve daha düzgün uygulamaya yardımcı olur.

 

  1. Tek seferde çok fazla kat uygulamaktan kaçının: tırnaklara tek seferde kat kat oje uygulamaktan kaçının çünkü bu sadece bütünün dağınık görünmesine neden olur, tırnak boyası da bozulmaya daha yatkın olur.

 

  1. Sert Deterjanlara Maruz Kalmaktan Kaçının: Deterjanlardaki kimyasallar çok erken tırnakların ufalanmasına neden olabilir. Ayrıca, parmaklarınızı sıcak suya daldırmaktan kaçının.

 

  1. İnce Katlar Uygulayın: Kalın uygulandığında, ojenin çabuk soyulma şansı artar. İnce katlar uygulayın ve tırnak etlerine sürmediğinizden emin olun .

 

  1. Sallamayın, Sadece Yuvarlayın: En önemlisi, boya şişesini kuvvetlice sallamayın, hava kabarcıklarının boya ile birlikte oluşmasını ve sıkışmasını önlemek için katlar kuruduktan sonra çatlaklara neden olmasını önlemek için ellerinizin arasında yuvarlayın.

 

  1. Her kat arasında 10 dakika bekleyin: Kimse tek katta durmaz, opak bir katman elde etmek için hepimizin iki veya üç kat gerekir, ancak cilanın dağınık görünmemesi için her kat arasında 10 dakika bekleyin.

 

  1. Cilanın Düzgün Bir Şekilde Kurumasına İzin Verin: Tırnakları düzgün bir şekilde boyadığımız anda, o anda yapılması gereken önemli işleri hatırlıyoruz – buzdolabını açmaktan atıştırmalık aramaya ve evcil hayvana sarılmaya kadar! Tırnak boyalarının düzgün bir şekilde kuruması için en az 20 dakika bekleyin, ardından soğuk suya daldırın ve artık rutine geri dönebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın