DK Cosmo

Parlayan Ciltler İçin Pancar Suyu Kullanmanın 6 Yolu!

Parlayan Ciltler İçin Pancar Suyu Kullanmanın 6 Yolu!

 

Pancar kökü, cilde inanılmaz derecede iyi fayda sağlayan bir sebze olarak tanımlanmıştır. Pancar, içerdiği bol antioksidanlar ve C vitamini, A ve K seviyeleri ile vücudu detoksifiye eder ve temizler, iltihabı azaltır ve erken yaşlanmayı önler. Pancar, kilo vermek için de harikadır çünkü kalorisi düşüktür ve iyi bir demir, folat, magnezyum ve diğer temel mineraller kaynağıdır. Bu yazıda, Parlayan Ciltler İçin Pancar Suyu Kullanmanın 6 Yolunu listeledik.

 

Parlayan Ciltler İçin Pancar Suyu Kullanmanın Yolları!

 

  1. Bir Bardak Ham Pancar Suyu için: Ham haliyle alındığında, pancardan tüm besin maddeleri bozulmadan alınabilir . Aslında, sivilce ve lekeleri detoksifiye etmenin ve temizlemenin en iyi yollarından biridir. İki hafta boyunca günde bir bardak pancar suyu içmek size ışıltılı bir cilt kazandırır. Bu meyve suyuna havuç ve portakal eklemek lezzet ve besin içeriğini de iyileştirebilir.

 

  1. Kendi Doğal Allığınızı Yapın: Bu, yanaklarınızda anında doğal allık elde etmenin en kolay yoludur. Yanaklarınıza biraz pancar suyu sürün ve yanaklarınızda kırmızı ve pembenin doğal kızarması olur. Bununla birlikte, bu çare yalnızca geçicidir ve kalıcı bir çözüm değildir.

 

  1. Bronzlaştırıcı Pancar Yüz Paketi: Buharda pişirilmiş pancarları ezip yoğurtla karıştırarak bronzluk giderici iyi bir yüz maskesi yapabilirsiniz. Pancar ve yoğurdun kombinasyonu, düzenli kullanımla inatçı bronzluğu bile giderebilir.

 

  1. Şiddetli Akne için Pancar Ovması: Yüzünüzün her yerinde görülen sinir bozucu sivilcelerden rahatsız mısınız? Sivilcelerden kurtulmak için bu ev yapımı pancar peelingini deneyin.

 

  1. Pancar Serumu: Bir bütün pancardan bir meyve suyu hazırlayarak ve ardından içine saf aloe vera jeli, E vitamini kapsülü ekleyerek parlak bir cilt için kendi C vitamini açısından zengin serumunuzu yapın. Bu doğal serumu soğutabilir ve bir haftaya kadar kullanabilirsiniz.

 

  1. Pancar Buz Küpleri: Sivilce boyutunu azaltmak ve cilt tonunu aydınlatmak için pancar suyunuzu buz küpleri halinde dondurun. Ek faydalar için biraz limon suyunu sıkabilir ve gül suyu da ekleyebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın