DK Cosmo

Sağlıklı Saç Uzaması için 7 Saç Derisi Peelingi!

 

 

  1. 2 yemek kaşığı esmer şeker, ince öğütülmüş yulaf ezmesi ve saç kreminizi küçük bir kapta karıştırın. Bu karışıma seçtiğiniz uçucu yağdan 15 damla ekleyin. Birkaç yemek kaşığı kafa derisi ovma karışımını parmaklarınıza alın ve dairesel hareketlerle kafa derinizi ovun. Nazik olun ve çok sert ovalamayın.

 

  1. 1 yemek kaşığı karbonat, 3 yemek kaşığı saç kremi ve 3 damla uçucu yağı karıştırın. Nane, çayağacı, lavanta ve E vitamini kafa derisi için iyi seçeneklerdir. Karışımı ıslak saçınıza uygulayın. Bir veya iki dakika kafa derinize sürün. Saç derisinin özellikle kuru veya kaşıntılı kısımlarına özellikle dikkat edin. Saçınızdaki karışımı durulayın. Saçınızı ve saç derinizi arındırıcı şampuanla şampuanlayın, ardından her zamanki gibi şekillendirin.

 

  1. Eşit miktarda arındırıcı şampuan ve mısır ununu karıştırın ve ardından birkaç damla nane yağı ekleyin. Birkaç dakika saç derinize sürün, durulayın ve her zamanki gibi saçınıza bakım yapın.

 

  1. 4 yemek kaşığı ince öğütülmüş esmer şeker, 2 yemek kaşığı silikon içermeyen en sevdiğiniz saç kremini ve 1 yemek kaşığı balı bir kaseye alın. Onları iyice karıştırın. Bu karışımı kafa derinizde kullanın ve durulamadan önce 5 dakika bekleyin. Bu karışım kuru, tahriş olmuş saç derisinde çok etkilidir.

 

  1. 2 yemek kaşığı jojobayı 2 yemek kaşığı esmer şekeri küçük bir kapta karıştırın. Her birine 3 damla selvi esansiyel yağı ve nane yağı ekleyin. Pürüzsüz bir macun elde edene kadar malzemeleri karıştırın. Karışımı kafa derinize uygulayın ve beş dakika boyunca yumuşak, dairesel hareketlerle ovalayın. Karışımı saçınızdan durulayın ve her zamanki gibi şampuanlayın ve bakımını yapın.

 

  1. Hindistan Cevizi Yağı ve Kabartma Tozu: 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ve 2 yemek kaşığı karbonatı karıştırın, bu karışımı kafa derisine iyice masaj yapın. 5 dakika bekletin ve normal şampuanınızla durulayın.

 

  1. Yulaf ve Zeytinyağı Ovması: Bu yatıştırıcı bir kese / maskedir. 2 yemek kaşığı toz yulafı 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın ve saç derisine masaj yapın. 5 dakika sonra ılık suyla durulayın ve bir saç kremi ile devam edin.

Related Posts

Bir cevap yazın