DK Cosmo

TIRNAKLAR DIŞINDA OJE KULLANIMI

TIRNAKLAR DIŞINDA OJE KULLANIMI

Pek çok kadın gibiyseniz, sevdiğiniz ancak nadiren sürdüğünüz en az birkaç oje  rengine sahipsinizdir. Bu cilaların şifonyerinize aylarca dokunulmadan oturmasına izin vermek yerine, bu şık DIY’lerden birini deneyin.

Takılarınızın kararmasını önleyin.

Ucuz veya kostüm takılarının metal kısımlarına bir miktar parlak ve şeffaf cila uygulamak, metalik kaplamasını ve ışıltısını kaybetmesini önleyebilir.

Bir zarfı mühürlemek.

Zarf yalamaktan nefret mi ediyorsunuz? Bunun yerine kanat boyunca bir miktar oje sürün , ardından kapatın.

Tırnağınızın daha fazla kırılmasını önleyin.

Tırnağınızda küçük bir yırtık oluştuğunda, hemen tırnak makinesine uzanmayın.

Bunun yerine, onu onarmak için şu numarayı deneyin: Kullanılmamış bir çay poşetinin köşesini koparın, kırığın üzerine yerleştirin, ardından üzerine biraz şeffaf oje sürün.

Bağcıklarınızın yıpranmasını önleyin.

Koşmak sağlıklı kalmanın harika bir yoludur, ancak spor ayakkabılarınız birkaç ay sonra sert görünebilir. Ayakkabı bağlarınızı şeffaf (veya antrenman kıyafetlerinize uyacaksa renkli) oje içine batırarak yıpranmasını önleyin.

Etiketlerin lekelenmesini önleyin.

Yiyecek kaplarınızda, saksı bitkilerinizde veya posta kutuları gibi dış mekan eşyalarınızda etiketleriniz varsa, üzerlerine bir kat şeffaf cila uygulayarak bunların lekelenmesini önleyebilirsiniz.

Anahtarlarınızı kodlayın.

Tüm anahtarlarınızı düz tutamıyor musunuz? Kapınıza bir daha asla girmemek için her tuşa farklı renkte oje sürün.

Düğmelerinizi sağlam tutun.

Bir gömleğin düğmesini kaybetmesi her zaman üzücüdür çünkü iplik yıpranmıştır, bu yüzden sağlam tutmak için biraz şeffaf cila uygulayarak bunu tamamen önleyin.

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın