DK Cosmo

Uçuş Görevlilerinin Parlak Görünmek İçin Kullandığı 9 Seyahat Güzelliği İpucu!

 

 

Oldukça sık seyahat eden insanlardan mısınız? Uçmak işinizin bir parçası mı? Jet gecikmesi ve uzun uçuşlar cildinize zarar veriyor mu? Uzun mesafeli uçuşlarda bile kusursuz , ilkel ve düzgün görünmeyi başaran hostesleri kıskanıyor musunuz ? Bu yazıda, sık uçanlar için ve ayrıca seyahat etmeyi seven ve seyahat ederken göz alıcı görünmek isteyen kadınlar için kesinlikle gerekli bazı ipuçlarını paylaşacağız.

 

Hava Hosteslerinin Seyahat Güzellik İpuçları!

 

  1. Suyu Yudumlamaya Devam Edin: Uçaktaki her yolcu oksijen soluyor ve karbondioksit salıyor. Daha fazla oksijen almak için kabine temiz hava pompalanır, ancak bu yeterli değildir. Bu kadar yüksek rakımlarda hava çok az nem içerdiğinden kabinin havası kurumaya bırakılır. Ve bu kuru hava cildin kurumasına neden olabilir. Bu nedenle, cildi ve vücudu nemli tutmak için düzenli aralıklarla su yudumlayın.

 

  1. Valizinizde tam boyutlu güzellik ürünleri taşımak yerine, seyahat boyutunda veya çantanıza sığacak ürün numunelerini taşıyın. Bu şekilde birkaç saatte bir makyajına dokunabilirsin.

 

  1. Taze bir gül suyu veya başka bir yüz spreyi sıkarak cildinizi anında tazeler. Kuruluk azalır ve tek seferde tonlanmış ve arınmış hissedersiniz.

 

  1. Nemlendirici: Havadayken kuruluk size sert bir şekilde çarptığı için yanınızda en sevdiğiniz nemlendiriciyi veya cilt yağını taşıyın. Hava nemi emerken, taşıdıklarınızı kullanarak nemlendirin. Daha sonra kuru yamaları eski haline getirmek için sonsuz sayıda paket koymaktan kendinizi kurtaracaksınız. Yüzünüzün, ellerinizin ve boynunuzun sık sık nemlendirilmesi gerekeceği için cilt bakım ürünlerinize hazır olun.

 

  1. Güneş kremi herkes içindir: Yüksek irtifalarda uçarken, özellikle pencere koltuğundaysanız zararlı güneş ışınlarına çok yakın olursunuz. Güneş kremini uçmak için bir gereklilik olarak düşünmelisiniz. Uçağa binmeden önce ve 3-4 saat sonra tekrar güneş kremi sürün.

 

  1. Dudak nemlendiricisi Sahip Olması Gereken Bir Öğedir: Dudaklar, özellikle mat ruj kullanıyorsanız, kuruluk belirtileri gösterir. En iyi yol, SPF’li bir dudak kremi kullanmak. Uzun mesafeli bir uçuşta, düzenli aralıklarla dudak nemlendiricisi uygulayın.

 

7.Maskeler her kadının el çantasında olmalıdır. Uzun mesafeli uçuşlar için, cilde bir sürü nem eklemek ve cildi nemlendirmek için harika bir seçenektir.

 

  1. Gazlı İçecek veya Alkollü İçecek Kullanmayın: Gazlı içecekler sizi susuz bırakabilir . Bunun yerine sade su veya maden suyu tercih edin.

 

  1. Uçuşta Hafif Yiyin: Uzun bir uçuşta aç ve aç hissetmek doğaldır, ancak ağır yemekler sizi halsiz ve şişkin yapabilir. Bunun yerine, taze kesilmiş meyveler veya bir tabak salata tercih edin ve yolculuk boyunca kendinizi hafif ve enerjik hissedeceksiniz. Ayrıca şekerli ve tuzlu yiyeceklerden uzak durun.

Related Posts

Bir cevap yazın